Shkoni në fillim
Qëndroni në kontakt
Lagjia Manush Alimani, Bulevardi Zogu I Pare Xhabije Shkodër 4001, A
hello@corestudio.al
Tel: +355 67 229 0922
Kontaktoni Suportin
support@corestudio.al
WP: +355 67 229 0922

Thjeshtësi, Shpejtësi, Siguri

Ne ofrojmë shërbimin më të mirë për klientët tanë, së bashku me një platformë të shpejtë, të sigurt dhe të besueshme.

Jeni klient aktual? Hyni në llogarinë tuaj

Çfarë e bën kompaninë tonë përfekte për biznesin tuaj?

Domain falas

Thjeshtë dhe lehtë - nuk paguani për domain tuaj, asnjeherë. Ne do e rregjistrojmë domain tuaj dhe do ruajmë privatsinë e tij.

Servera të besueshëm

Beso dhe mbështetu tek Core Studio! Ne dalim garantë se faqja juaj e internetit do jetë e aksesueshme 99.5% të rasteve.

Vetëm SSD

Deri në 300% qasje më të shpejtë në skedarët dhe bazat e të dhënave tuaja sesa kompanitë që ofrojnë HDD!

Optimizuar për WordPress

Më shumë shpejtësi, optimizuar për SEO, siguri e vizitorëve dhe plugin tonë të optimizimit WPShpejtësia.

Cloudflare CDN Falas

Shpërndani faqen tuaj të internetit në të gjithë botën, shpejtësi dhe siguri maksimale.

Suport 24/7 Falas

Sepse nuk ka një kompani të shkëlqyeshme pa suport të madh teknik që kujdeset për faqen tuaj të interneti çdo ditë.

Siguria Maksimale

 • Mbrojtja DNS dhe DDoS
 • Monotorimi i trafikut dhe faqes suaj
 • Mbrojte nga sulmet e zakonshme
 • Backup të përditshme
 • Anti-Spam

Përformancë e garantuar

 • Disponueshmëria globale
 • Serverat në Shqipëri
 • 99.5% Online
 • Serverat PHP 7+
 • Cloudflare CDN

Kontrollin e keni ju

 • Akses në Root
 • cPanel & WHM
 • Integrimi i Git
 • Menaxhimi i Cron Jobs
 • Backup & Rikthim në 1 klikim
 • WP-CLI e instaluar

Shërbimi krejtësisht FALAS!

Qëndroni të qetë
ne do kalojmë
faqen tuaj në
servertat tanë.

Ne do të transferojmë faqen tuaj në Core Studio Hosting nga çdo host në internet falas (pa e prishur faqen tuaj në hosting tuaj të vjetër), kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për problemet që hasen gjatë transferimit, si dhe ne ju garantojmë që faqja juaj nuk do jetë offline as një çast.

Partnerët tuaj

Thjeshtësi dhe
Prakticitet

Core Studio është zgjidhja juaj efikase për një faqe interneti profesionale.

0
Server
0
Qendra Datash
0
Faqe Aktive
0
Klientë
Menaxhimi

Ne menaxhojmë serverin tuaj që ju të mundeni të përqendroheni në biznesin tuaj.

Resurset
Resurset

Resurset tona të dedikuara lejnoë të maksimizoni performancën e serverit tuaj.

cPanel
cPanel

Krijoni thjeshtë email, subdomain dhe shërbime të tjera nga cPanel. Thjeshtë dhe falas.

Siguria

Mbrojtja e faqes suaj nga piratët është një pjesë e madhe e punës sonë - dhe ne e marrim atë seriozisht.

CDN

Faqja juaj në çdo vend të botës me një shpejtësi maksimale, ndërmjet Cloudflare.

Suport
Suport

Ekipi ynë i ekspertëve është gjithmonë në dispozicionin tuaj pë të ju ndihmuar.

Zgjidhni një paketë që plotëson
nevojat dhe kërkesat e biznesit tuaj

Paketa Biznes

Fillo tani

€20


Çdo muaj

Gjithçka që ju nevojitet për të filluar sipërmarrjen tuaj në internet brenda pak minutash.

 • Domain falas
 • Tranferim i faqes Falas
 • 100 Adresa email
 • FTP & Databazë
 • SSL & cPanel Falas
 • Hapësira: 15GB SSD
 • Backup i përditshëm
 • Suport 24/7/365
Porosit tani

* 150€ nëqoftëse paguhet për 12 muaj

Paketa Biznes Plus

Rekomanduar

€35


Çdo Muaj

Zgjidhja e duhur që mbështet rritjen e faqes suaj të internetit çdo ditë.

 • Domain falas
 • Tranferim i 3 faqeve Falas
 • 2x CPU dhe Ram
 • DNS Private
 • Adresa Email Pa Limit
 • FTP & Databaza Pa Limit
 • GlobalSin SSL & cPanel Falas
 • Cloudflare CDN
 • Hapësira: 25GB SSD
 • Backup i përditshëm
 • Suport 24/7/365
Porosit tani

* Ofertë: 400€ nëqoftëse paguhet për 24 muaj

Paketa Biznes Ekstra

Përformancë Ultra

€50


Çdo Muaj

Fuqia, fleksibiliteti dhe performanca e përparuar në një buxhet.

 • Domain falas
 • Tranferim i 5 faqeve Falas
 • 8x CPU dhe RAM
 • DNS Private
 • Adresa Email Pa Limit
 • FTP & Databaza Pa Limit
 • GlobalSin SSL & cPanel Falas
 • Cloudflare Pro CDN
 • LiteSpeed & WAF Falas
 • Varnish Cache & OPcode Cache
 • Hapësira: 35GB SSD
 • Backup çdo 2 orë
 • Suport 24/7/365
Porosit tani

* 450€ nëqoftëse paguhet për 12 muaj

Për projektet e klientëve

Qëndroni të përditsuar
rreth lajmeve të hostitin dhe serverave tonë

Mitet e zhvillimit të faqeve të internetit që çdo sipërmarrës duhet të ketë kujdes!
Mefat
Shkruar nga Mefat
May 7, 2020

Mitet e zhvillimit të faqeve të internetit që çdo sipërmarrës duhet të ketë kujdes!

Të krijoni një faqe interneti për biznesin tuaj dhe gjithashtu ta optimizoni për motorrët e kërkimit nuk është e lehtë. Pavarësisht nëse jeni një…

Lexo artikullin e plotë
Çfarë është një Chatbot dhe si të përdorni një në biznesin tuaj?
Olsa
Shkruar nga Olsa
April 2, 2020

Çfarë është një Chatbot dhe si të përdorni një në biznesin tuaj?

Çdo ditë e më shumë bizneset jane duke përdorur chatbots për të ulur kohën e shërbimit ndaj klientit, koston e punës dhe shpenzimet. Ato gjithashtu mund të ndihmojnë që të përmirsoni suportin ndaj klientit, të gjenerojnë drejtime të reja, ose të mbledhin të dhena. Nga Bankat deri tek startup-et, ato po ndryshojnë mënyrën sesi klientët po ndërveprojnë me bizneset.

Lexo artikullin e plotë

Le të fillojmë një epokë
të re për biznesin tuaj

Hostoni faqe interneti fenomenale në një platformë të menaxhuar të krijuar për agjencitë dixhitale, zhvilluesit dhe bizneset e e-commerce, të gjitha të mbështetura nga inxhinierët dhe zhvilluesit tanë 24/7/365.